Latlong: 

"Geleceğe Burs Ver" Konser Serisi

Cumhuriyetimizin 100. yılında başta depremzede öğrencilerimiz olmak üzere ODTÜ'lü öğrencilere burs sağlamak amacıyla "Geleceğe Burs Ver" Konser serisi başlatıldı. İlki Kasım ayında gerçekleştirilen etkinlikte hocalarımız ve mezunlarımız öğrencilerimize burs sağlamak için sahne aldılar. Bu konserde Prof. Dr Oğuz Uzol, Prof. Dr. İlkay Yavrucuk, 2004 yılı mezunumuz Kıvanç Düzgünçınar, 1995 yılı mezunumuz Uğur Oksay'dan oluşan "Foltergeist" sahne aldı.

Türkçe

ODTÜ Cumhuriyet Koşusu

Üniversitemiz Spor Müdürlüğü tarafından her yıl Cumhuriyetimizi coşkuyla kutlamak için düzenlenen "ODTÜ Cumhuriyet Koşusu" bir asrı geride bırakacak olmanın heyecanı ile bu yıl da 29 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiştir. 

Eşli Danslar ve Hiphop topluluklarımızın performansları, koşu öncesi birlikte ısınma egzersizleri gibi etkinliklerin yapıldığı bu günde Cumhuriyetimiz 100. yılı anısına koşan herkese teşekkür ederiz!

Türkçe

Blokzincir Diploma Sertifikası Projesi

Türkiye'nin eğitimdeki ilk blokzincir üzerinde kişiye özel hazırlanmış ve transfer edilemeyen Non-Transferable Token (NTT) sertifikaları 2022 yılında üniversite birincilerimize takdim edilmişti. ODTÜ, Cumhuriyetin 100. yılında blokzincir teknolojileri uygulama alanında öncülük ettiği ve derece sertifikalarıyla başlayan çalışmayı genişleterek 2023 yılında tüm diplomaların NTT versiyonlarını öğrencilerimize sunmayı planlıyor.

Türkçe

Geleceğe Burs Ver Kampanyası

Cumhuriyetimizin 100. yılında başta depremzede öğrencilerimiz olmak üzere ODTÜ'lü öğrencilere burs sağlamak amacıyla 17.01.2023 tarih ve 196668 sayılı Ankara Valiliği oluru ile başlattığımız burs bağış kampanyamız kapsamında toplam 1.813.000.-TL yardım toplanmış ve ODTÜ Burs ve Yardım Komitesinin belirlemiş olduğu 400'ü aşkın ODTÜ öğrencisine burs ödemesi gerçekleştirilmiştir.

Kampanyamızı destekleyerek ODTÜ öğrencilerinin eğitimine ve Türkiye'nin geleceğine katkı sağlayan mensuplarımıza, mezunlarımıza ve ODTÜ dostlarına teşekkürlerimizi sunarız. 

Türkçe