Buradasınız

Değerli Dostlarımız,

Bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu dönüm noktası, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde ülkemizin çağdaş bir ulus olarak ilerleme sürecindeki en önemli kilometre taşlarından biridir. 29 Ekim 1923'te ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti, bir ulusun kendi kaderini belirlediği ve demokratik değerlere dayalı bir yönetim şeklinin benimsendiği önemli bir adımdır.

Bu önemli senede, Cumhuriyetimizin en önemli eserleri arasında gösterilen Orta Doğu Teknik Üniversitesi olarak sizleri bir dizi konferans, seminer, panel, sergi, konser, tiyatro gösterisi ve daha birçok kültürel bilimsel ve sportif etkinlikle buluşturacağız. Hazırladığımız bu web sayfası üzerinden Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlik programının güncel haberlerini, etkinlik takvimini ve katılımcı bilgilerini inceleyebilir, dilediğiniz etkinlikleri elektronik takvimlerinize işleyebilirsiniz.

ODTÜ olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında bir araya gelerek Cumhuriyetin değerlerini paylaşmak, bilimsel düşünceyi ve sanatı desteklemek üzere hepinizi etkinliklerimize bekliyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılında coşkuyla bir arada olmak dileğiyle.

100. Yıl Etkinlik Komitesi