Geri

22 Mart 2023 Çarşamba 10:00 to 14 Haziran 2023 Çarşamba 15:30

ODTÜ İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi ve Deniz Bilimleri Enstitüsü, Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile, iklim değişikliği ve iklimin denizlere etkisinin çocuklar tarafından daha iyi ve doğru anlaşılması için düzenli bir eğitim serisi başlatmıştır. 

ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü'nün konusunda uzman hocaları, araştırma görevlileri ve genç araştırmacıları tarafından ilk ve orta okul öğrencilerine verilen eğitimlerde deniz farkındalığı kazandırmak ve korumak başta olmak üzere çocuklarda deniz bilincinin yüksek olması ve yaşadıkları gezegene sevgiyle yaklaşmaları, iklim değişikliği, insan kaynaklı küresel ısınma gibi konularda farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir. Eğitim modüllerinin olabildiğince uygulamaya yönelik olması, çocukların oynayarak öğrenebilmesi amaçlanmıştır.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin ulaşım, kumanya ve eğitim materyali desteği sağladığı etkinliğin ilki tamamlanmış olup, her hafta çarşamba günü Mersin'den başka bir okulun katılımı ile devam edilmesi planlanmaktadır.

Etkinlik ile ilgili detaylara https://deniziklimokulu.ims.metu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Çarşamba, Mart 22, 2023 - 10:00 to Çarşamba, Haziran 14, 2023 - 15:30

FOTOĞRAFLAR

GEÇMİŞ ETKİNLİKLERDEN FOTOĞRAFLAR

KONUM

Erdemli Kampusu

Latlong: 
ODTÜ İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi, Erdemli Kampüsü, Mersin

ETKİNLİK İLETİŞİM

Deniz Bilimleri Enstitüsü

Telefon: +90 (324) 521 3434

E-posta: admin@ims.metu.edu.tr

Web: https://ims.metu.edu.tr/tr

PAYLAŞ